Mobil klíma előnyei és hátrányai
Mobil klímának nevezzük azokat a klímaberendezéseket, melyeket kényünk, kedvünk szerint szállíthatunk, mozgathatunk, egy gyors mozdulattal áttelepíthetünk egyik szobából a másikba. A szállítást megkönnyítendő gurulós talpakkal rendelkeznek, kialakításuk minden részében a mobilitást hordozzák.
A mobil klímák könnyű és gyors szállíthatóságuk mellett veszélyekkel is rendelkezhetnek pénztárcánkra nézve. Vásárlás előtt alaposan győződjünk meg, milyen típusú és kialakítású mobil klímával kívánjuk komfortosabbá tenni otthonunkat.
Mobil klíma működése
A mobil klíma működése megegyezik a hagyományos, klímaberendezés működésével, ám a meleg oldalon jelentős eltérés van. A “kirakható kültéris” változatoknál a meleget a gép a külső, kültéri egységben elhelyezett kondenzátora segítségével adja le, ami megszokott módszer a már ismert split klímáknál.
A vastag gégecsővel szerelt változatoknál viszont, a gép kondenzátora, ami a szobából elvont energiát hivatott leadni, a készüléken belül helyezkedik el. Erről a kondenzátorról egy belső ventilátor fújja le a meleg levegőt, a vastag gégecsövön keresztül, ki a szabadba. A kondenzátor hűtését a belső (!), szobából kiszívott, egyszer már lehűtött levegővel oldják meg, így a kiszívott levegő helyére a szoba nyílászáróinak résein, szellőzőn stb.. keresztül új kinti, nyári, meleg levegő kerülhet be a helységbe.
Az ilyen elven működő mobil klímák, ugyan képesek a hűtésre, hiszen a hűtési körfolyamat ugyanúgy lejátszódik bennük, összességében azonban mégsem tudnak olyan hatásfokot elérni, mint egy “split klíma” változat.
Fontos tudnivalók!
Bármilyen klímaberendezés jótállása kízárólag akkor érvényesíthető, amennyiben a klímaszerelés -t végző rendelkezik a szükséges engedélyekkel!